23.09.2023 Rynek Katowice - Katowice dla mieszkańców, nie dla deweloperów! Przejdź do treści

23.09.2023 Rynek Katowice

  W sobotę 23.09.2023 r. od godz 11:00, na katowickim Rynku, przed gmachem Urzędu Miasta (plac Kwiatowy), odbył się pierwszy wiec Ruchu KATO-Protest. Mimo rzęsistego deszczu (zdjęcia niżej) uczestniczyło w nim 200 osób (co do liczb, nie ma wątpliwości -  wręczyliśmy na Rynku do rąk własnych łącznie 195 żółtych "kart protestacyjnych", a niektóre osoby kart nie miały).
Podobno to była największa manifestacja antyprezydencka w Katowicach od czasu pierwszej kadencji Marcina Krupy!  (a jeśli dodać do tego informacje z naszego "licznika strony" - w ciągu 3 tygodni odnotowała 6 tys. odwiedziń - no to robi się ciekawie 😎)
Bardzo dziękujemy za obecność zarówno licznym mieszkańcom Katowic, jak i licznym dziennikarzom!

     Nie sposób tu w kilku zdaniach opisać wszystkich wydarzeń i tej wyjątkowej atmosfery na katowickim Rynku - prosimy śledzić relacje z protestu 23.09.2023 r. w mediach publicznych i społecznych (np. na facebooku >Katoprotest, >ZielonyBurowiec, >ProwokatorKatowice itp.).  Były przemówienia, skandowanie, okrzyki, gwizdki. Była przedstawiona >deklaracja Kato-Protestu, zaprezentowano przykładowe "sztuczki urbanistyczno-deweloperskie" stosowane w Katowicach,  była nawet miejska >poezja zaangażowana 😎. Były też osobiste, emocjonalne wystąpienia mieszkańców. Była MOC!

 

Protest_Fota1www

 

Protest_Fota2www

 

  Osoby, organizacje społeczne (NGO) i środowiska nieformalne, zainteresowane współpracą, zapraszamy w najbliższym tygodniu na kolejne spotkanie organizacyjne aktywistów miejskich, które odbędzie się już w czwartek, 28.09.2023 r. o godz 18:30, w Katowicach przy ul. Stalmacha 17. Do zobaczenia 😃! 

 

  Wcześniej, we wtorek 19.09.2023 r. przed Urzędem Miasta odbyła się konferencja prasowa organizatorów dla dziennikarzy. Jako sprawozdanie z konferencji posłużymy się linkiem do jednej z relacji medialnych, która zawiera zarówno fragment video, jak i zdjęcia oraz pisemny skrót przebiegu.  Wszystkim redakcjom które były obecne na naszej  konferfencji bardzo dziękujemy: 

> relacja z konferencji prasowej 19.09.2023 r. przed UM